Культова кав’ярня Львова “Вірменка” відкрила свої двері у 1979 році і з того часу приймала львівську богему, яка облюбувала затишний заклад на Вірменській, 19. Ще й каву тут варили найсмачнішу в місті. Доказом цього були постійні черги за гірким напоєм, які нерідко сягали далеко за поріг кав’ярні. До початку 1990-их тут зустрічалася активна та нестандартна молодь, художники, музиканти, історики, поети. Кавова карта, торти на замовлення у кав’ярні “Вірменка”
Кнайпа “Вірменка” стала найкращою кав’ярнею 2016 та 2017 р.


З історії
Наріжна кам’яниця на вул. Вірменській, 19 постала у XVIII ст. на місці двох кам’яниць вірменських міщан. У 1786 р. адвокат Йосмф Уфнярський продав будинок губерніальному раднику, ме¬дику Лаврентію Прессену, який перебудував кам’яницю бл. 1790 року. Власниками були: Ципріан Токарський у 1871 та 1889 рр., д-р Олександр Лисяк у 1916 р, Леа Кагане у 1934 р.
Праворуч стояла кам’яниця Глушкевича, господарями якої стали у XVIII ст. Августиновичі. Вони перебудували цю кам’яницю у 1780-1782 р. У 1858 р. будинок викупила міська рада, яка знесла його у І861 р., щоб продовжити вулицю Вічну Вір¬менську (тепер вул. Друкарська) до Торговиці дров (тепер кн.Данила Галицького). Від тоді будинок на вул. Вірменській, 19 став наріжним. Після перебудов XIX ст він мав чо¬тири поверхи, а фасад з боку Вірменської – чотири вікна. Будинок без стильових ознак законсервував тип львівської кам’яниці середини XIX ст. – часу скромної ощадливості. На першому поверсі все ще працює кав’ярня “Вірменка”, що була дуже популяр¬ною у 1980-1990-х. Тут готували “турецьку каву“ яка була приводом для вільного спілкування та знайомств. “Вірменка“ притягувала львівських і приїжджих неформалів та “продвинутих” представників молодіжного середовища. “Вірменка“ – це взагалі був феномен тусовки

Published by admin