Львів’янин Юрій Кульчицький не був першим, хто заснував кав’ярню у Європі, він був першим християнином, що став власником кав’ярні.
До речі, кава з молоком – його винахід, не всім тоді подобався гіркий смак кави, а от з молоком засмакувало більшій кількості людей. Саме слово «кава» – дуже давнє, а от слово «кофе» з’явилося пізніше, коли купці з Кафи почали торгувати цим товаром. Щодо Львова, то однією з найвідоміших кав’ярень довоєнного періоду була кав’ярня «Шкоцька», там збиралися математики. У спеціальну «шкоцьку» книгу записували задачі. А тому, хто їх розв’яже, давали бонус – безкоштовну стопку горілки, живого гусака тощо.

• Доведено, що у країнах, де п’ють багато кави, менше залежних від алкоголю.

• Смаження кави – це велика наука. Можна так обсмажити зернятко, що олійка, яка є в ньому, залишиться. Тоді кава матиме дуже сильний смак, але слабкий аромат. А можна так обсмажити, що олійка вивітриться, тоді аромат буде сильним, але смак слабким. Мистецтво у тому, щоб досягнути ідеального балансу смаку та аромату.

• Встановлено, що відчуття кольору пов’язано з відчуттям смаку. У Львові у кав’ярні «Золотий дукат» за допомогою спеціальної квітки з багатьма різноколірними пелюстками визначають, яка кава вам найбільше засмакує. Спеціалісти кажуть, що «попадання» на рівні 99 відсотків. • Справжня кава не шкодить, вона стабілізує, а не підвищує тиск. Зашкодити може лише сурогат.

Published by admin