Перша промислова броварня на території України з’явилася у Львові в 1715 році, після того, як польський граф Станіслав Потоцький видав ченцям-єзуїтам дозвіл на будівництво броварні в Краківському передмісті Львова. З цього моменту і бере свій початок історія пива «Львівське».
Ченці-броварники значно випереджали цехових майстрів у мистецтві пивоварства, тому пиво, що випускається на заснованій ними броварні, споконвічно відрізнялося високою якістю та відмінним смаком. Для його виготовлення використовували воду з місцевих артезіанських свердловин, високоякісний хміль і ячмінний солод вищого ґатунку.
Технологія виробництва на той час була досконалою – навіть після тривалого транспортування пиво зберігало свою якість і смак, що в ті часи було рідкістю. Пиво Львівської броварні швидко стало популярним не тільки на території України, але й у всій Європі, а сама броварня стала одним з наймогутніших пивоварних підприємств Австро-Угорської Імперії.
Після позбавлення Ордена єзуїтів всіх його прав і привілеїв Львівська броварня стала власністю Львівського акціонерного товариства броварників. Нові власники зберегли краще в рецептурі пива і удосконалили її відповідно до новітніх технологій. Львівське пиво випускалося в скляних пляшках і було відомо в Європі також як Bawar, Porter Іmperial, Exportowе.
При Радянському Союзі Львівська броварня перейшла у власність держави і була перейменована у ВАТ «Колос». Тоді ж пиво «Львівське» одержало офіційну назву та статус торговельної марки. «Львівське» зберегло свою еталонну якість і стало кращим пивом у Радянському Союзі.
Після розпаду Радянського Союзу Львівська броварня повернула собі первісну назву і в 1999 році ввійшла до складу однієї з найбільших пивоварних компаній Baltic Beverages Hоlding (зараз – Carlsberg Group).
Пиво «Львівське» як і раніше вариться за традиційним рецептом з використанням артезіанської води, високоякісного хмілю і ячмінного солоду, і служить еталоном якості та предметом гордості для всієї України. «Львівське» є призером численних дегустаційних конкурсів, обсяги його виробництва та експорту ростуть з кожним роком, так само як і популярність цієї воістину народної марки. Настінний живопис Львівської пивоварні увійшов до Книги рекордів України – площа картини сягає 220 квадратних метрів

Джерело: Картинки
Картина, яка нещодавно з’явилася на фасаді Львівської пивоварні, – найбільша розмальована стіна в Україні, її площа – 220 квадратних метрів. Диплом за встановлення рекорду України вручила Львівській пивоварні представниця Книги Рекордів України Юлія Голодрига. Презентація досягнення відбулася у Львові у «Хмільному домі Роберта Домса», розташованому у підвалах Львівської пивоварні. Існує легенда, що колись Роберт Домс хотів прикрасити одну із будівель Львівської пивоварні, відтворивши на ній процес та традиції пивоваріння. Для цього він запрошував художників з Європи, які розробляли для нього ескізи майбутнього настінного живопису. Та за життя йому так і не пощастиловтілити цю ідею

Published by admin