По дорозі на Погулянку перехожі вступали до садка Макольондри на Рурах. Вважається, що найдавнішими шинками були саме льокалі на Погулянці. На початку 19 ст. адвокат Венглінський збудував тут віллу, де відбувались гучні забави та гулянки, від яких отримала свою назву околиця.
В 1821 р. Погулянку викупив ресторатор Ян Дістль, він започаткував у палаці пивоварню та парк. Публіка, а були це переважно австрійці та чехи, залюбки каталих у човнах на ставі та попивали вино і пиво.
З 1848 р. Погулянка стала власністю родини Кляйнів. Новий власник спорудив тут бровар. Завдяки цьому Погулянка стала набагато привабливіша. Тут з’явилась ресторація з просторою терасою, на якій щонеділі збирались відпочиваючі. Пиво Кляйна тривалий час займало перше місце. Тут було дешево і смачно. Щонеділі тут замовляли пиво, пироги із сметаною, редьку, курчата, а з 1853 року вчащали на морозиво в літній павільйон цукерні Майсона.
Ресторація біля старого вже не діючого бровару була відкрита ще на початку 20 ст. Після першої світової війни велика тераса цього льокалю була повна тільки у неділю. Сюди заходили студенти, гімназійні учні, зокрема учні Академічної гімназії, де навіть мали свій окремий покій. Львівське акційне товариство броварів викупило Кляйнів бровар, але тільки ддля того, щоб закрити його, залишивши тільки ресторацію.

Published by admin