Не минуло і піввіку, а цей звичай настільки прижився, що незабаром не було вулички на передмісті, де б не з’явилися садочки-шинки. Міщанам сподобалося робити заміські вилазки. Потяглися туди й робітники, яким праглося після тижневої праці розвіятися за кухлем пива.
Бурхливі забави відбувалися на Личакові, на Жовківській за рогатками, де грала військова оркестра і подавали раків з Полтви, на вулицях Стрийській, Городоцькій, Янівській, Клепарівській, Зеленій. Усюди спраглі забави львів’яни добиралися пішки, бо хоч Львів кінця XIX ст. і посідав пару двокінних карет і кілька фіякрів, але ціни були такі, що середньої руки службовець не міг собі дозволити ними скористатися. Передмістя були тоді сполучені з центром міста примітивним гостинцем і мешканці одного передмістя рідко вибиралися на інші.
З усіх передмість Личаків мав славу дільниці, де було найбільше шинків і садків для забав під голим небом.
Мешканці горішнього Личакова становили мовби єдину родину. Вважалося, що в родинних забавах мали брати участь не тільки кревні, але й сусіди. Столи накривали в садках чи на моріжку під хатою.
Довкола Замкової гори розташувалося кілька садків. З боку вулиці Замкової великий і привабливий льокаль «Фльорка» зі старовинними деревами, де була не тільки гойдалка, але й велетенська каруселя з дерев’яними кіньми. У вихідні дні тут роїлося від дітей, котрі за два центи каталися на конях.
На іншому схилі гори біля бровару Кисельки стояла простора шопа з дахом на стовпах. Тут щонеділі грала музика і вояки та служниці влаштовували танці. Там же відбувалися гарячі бійки з ламанням ребер і вибиванням зубів.
«Киселькою» в народі називали модну ресторацію пана Кисельки на свіжому повітрі під Високим Замком. Тут також діяли літні купальні, грала оркестра, а по ставку плавали човни.

За матеріалами книги Ю. Винничука “Таємниці львівської горілки”

Published by admin