Документи з старих львівських архівів зберегли нам інформацію про продаж пива у Львові ще у 14 столітті.
Пиво у Львові завжди було шанованим та популярним напоєм. Його не лише пили. Пивом розраховувались з боргами, ним платили заробітню плату, дарували почесним гостям — наприклад, королям.
За окремими відомостями цех професійних пивоварів з’явився у Львові ще у 1425 р. Його гербом були три чопи, сполучені між собою кінцями. Кожний з чопів мав символізувати три головні професії пов’язані з виробництвом трунку — солодовників, медоварів та пивоварів.
Прагнучи повідомити клієнтів про свіжозварене, або як його ще називали — живе пиво пивовари вивішували над своїми закладами спеціальний знак — віху.
Пивоварний завод був заснований на Погулянці Джоном Кляйном у 1848 р. «Hotel Zipper» популярна марка міцного пива на початку другої половини 19 ст. Його радо пили як губернатор Галичини Альфред Юзеф Потоцький, так і директор поліції Джозеф Райнлендер. З 1948 р. на місці броварні функціонував винзавод.
Проте львівські пивовари були не лише підприємцями. У випадку небезпеки, вони хоробро долучались до захисту міста. На вимогу міста цех опікувався власною оборонною вежею котру кожен новий майстер поповнював амуніцією. Вежа знаходилась в межах сучасної вулиці Лесі Українки.
Як демократичний напій, пиво користувалось популярністю серед усіх верств населення. Шляхта, городяни та навіть монахи дозволяли собі перехилити гальбу-другу за доброї нагоди. Влада ж уважно слідкувала за його якістю та продажем. У 1668 і 1671 роках у місті відбулось навіть кілька «пивних воєн». Таким чином, офіційні цеховики намагались бороти свої інтереси перед нелегальними виробниками — «партачами», що шинкували пиво на передмістях та дошкуляли їм недобросовісною конкуренцією.
З часом львів’яни виробили свої вподобання щодо ґатунків пива. До найпопулярніших належали ячмінне, пшеничне та вівсяне. Проте, до всіх з них висували єдину вимогу — пиво має бути свіжозвареним. Крім Львова, серед городян популярністю користувались бровари у розташованих поблизу місцевостей Винники, Кривчиці та Жовква.
Сьогодні вже важко у це повірити, але але у 15 столітті пиво зі Львова продавали у Баварію.
Хоча й на свій спосіб, але пиво прислужилось тому, що місто повністю змінило свій вигляд та отримало теперішні архітектурні форми. У 1527 році на вулиці Вірменській почалась пожежа під час виробництва пива в одному з маленьких броварів. В той день був сильний вітер, котрий розніс вогонь усім містом. Як наслідок — з готичного Львів перетворився на місто з ренесансною архітектурою. У цьому вогні згоріли цехові закони пивоварів та їхній герб. Зрештою, це не була остання така пожежа у місті, тому герб пивоварів було відновлено лише в 1625 році. Сьогодні ж ми знову повернулись до того, що було нашим століттями.

Published by admin