Простора літня тераса кав’ярні “Італійський Дворик” розташована у внутрішньому дворику палацу Собеських. Столики кафе розмістилися в оточенні унікальної трьохярусної лоджії серед постійно діючої виставки античних скульптур.


З історії
Італійський дворик — дивовижний пам’ятник архітектури епохи Відродження, який по праву вважається одним із найпрекрасніших та найромантичніших прикрас центральної частини Львова.

Раніше Італійський дворик належав Костянтину Корнякту — купцю та виноторговцю з острова Кріт, який за вірну службу на посаді особистого секретаря отримав дворянський титул від короля Речі Посполитої Сигизмунда ІІ Августа. Наступний король Стефан Баторій дозволив спорудити Корнякту палац із шістьма вікнами на Площі Ринок. Дозвіл на будівництво будинків із шістьма вікнами на той час не можна були купити за жодні гроші, а тільки здобути відданою службою державі.

Палац був зведений у 1580 році, а його авторами стали італійські архітектори Петро з Барбони та Павло Римлянин. До речі, єдиний будинок з подібним двориком був побудований лише через 300 років — це царський маєток, Лівадійський палац у Криму.
Італійський дворик був тихим та затишним місцем відпочинку всередині палацу, адже був побудований таким чином, що шум із площі туди не доносився.

В середині XVII сторіччя палац Корнякта почав називатись Королівською кам’яницею, оскільки перейшов до власності родини польського короля Яна ІІІ Собеського. У 1686 році саме тут відбулась важлива історична подія — між Росією та Польщею було підписано “Вічний мир”.

З 1908 року Палац викупило місто. Вже більше ніж 100 років тут діє Львівський історичний музей, інша назва якого “Національний музей імені короля Яна III”. Таку назву музей отримав на честь 225-ї річниці перемоги Яна ІІІ Собеського над турками під Віднем.

Італійський (Венеціанський) дворик напрочуд схожий із типовими двориками Риму та Флоренції. Недарма, вже у XVII сторіччі саме тут ставили п’єси Шекспіра.

Зараз у теплу пору року в Італійському дворику працює літнє кафе, а також відбуваються джазові та класичні концерти

 

Published by admin