В останню чверть XIX століття одне з перших місць на цукерняному полі Львова посів Александер Бенецький.

Перед тим як розпочати власну справу у Львові, майбутній власник близько п’яти років працював на кондитерських фабриках Кракова та Варшави, здійснив тривалу подорож набуваючи досвіду у цукернях Відня, Дрездена, Гамбурга, Парижу, Берліну та Лондону …У 1885 році метр відкриває власну справу у Львові, для початку, з компаньйоном, але згодом починає вести діло самостійно… Незабаром цукерня стає однією з найкращих у Львові.

Спочатку заклад Бенецького містивсся на вулиці Кароля Людвіка, 11 (нин. пр-т Свободи), у тому ж приміщенні де була колись ще одна уславлена цукерня Ротлендера.

Цукерня встановила досі не бачені у Львові години роботи для подібних закладів – клієнтів запрошували з 7.30 до 23.30, вечорами тут грала музика. Важко було знайти більш вигідну місцину, аби файно провести час … Показником якості товару, що пропонував заклад Бенецького, були зафіксовані замовлення з Нью-Йорку, Лондону і … Александрії!

Вдало передає атмосферу, що панувала у цьому популярному місці, львівський історик Мар’ян Тирович :

” Недалеко готелю “ Вікторія ” і пам’ятника Янові III Собєському містилася цукерня Бенецького, котра ніколи не була переповнена. За мармуровим столиком ми їли вершкове та фруктове морозиво, дуже смачне і пишне в кольорі, його завше подавали з тоненькими рурками, котрі хрупали в устах. Сьогодні в найвишуканішій цукерні такого не знайдеш …”

Найцікавішим було те, що пан Бенецький, власник чи не найпопулярнішої цукерні у Львові, був цукерником лише на чверть, маючи далеко не єдине покликання… Крім того, він ще був міським радником, членом львіського Куркового товариства, мисливцем, членом ловецького товариства імені святого Губерта, меценатом …

Після 1918 року цукерня зникла – саме на цій даті уриваються згадки про заклад у пресі, зникає реклама … Згодом, наприкінці 1920 -х, спадкоємець Бенецького відкриває цукерню за адресою Ягеллонська, 18 (нині вул. Гнатюка), але про колишній успіх він міг лише мріяти …

Published by admin