Саме за ім’ям купця будинок називають і тепер. 1629 року польський король Сигізмунд ІІІ Ваза надав Бандінеллі привілей на утримання регулярної королівської пошти і титул королівського постмагістра.

Львів’яни могли щосуботи відправляти й одержувати листи з усієї Європи, але ці послуги коштували досить дорого. Відправка лише шести грамів кореспонденції, наприклад до Гданська, дорівнювала денній платні кваліфікованого ремісника. Папір був у ті часи важким і невдовзі львівська Рада відмовилась від таких дорогих послуг. Бандінеллі вклав у цю справу немалі гроші і, фактично, дії Ради розорили його.

У 1737—1739 роках будинок ґрунтовно перебудували, звівши для укріплення контрфорси. Про перебудову свідчить напис на фасаді з боку вулиці Ставропігійської. На дверних та віконних оздобах залишилися елементи різьби по білому камені. Оригінальними залишилися портал та вікна, що справа й зліва від нього, обрамлені дельфінами. Дельфіни зображені невипадково — вони були покликані сприяти власникові будівлі у торгівельних справах і оберігати від небезпек.

У XIX столітті тут містилася книгарня Вільда, своєрідний клуб львівської інтелігенції. У будинку тоді ж мешкав відомий польський поет Корнель Уєйський.

Наприкінці сімдесятих років XX ст. виявився аварійний стан будинку. Ремонт будівлі радянськими методами більше нашкодив, аніж приніс користі. Тому, під тиском громадськості, будинок передали професійним реставраторам. Майже після двадцяти шести років ремонту і реставрації урочисте відкриття Палацу Бандінеллі відбулося 28 грудня 2005 року. Завдяки малюнкам, які збереглися з тих часів, відтворено стиль приміщення і навіть дизайн меблів. Зараз тут розміщують найрізноманітніші експозиції під егідою Львівського історичного музею, котрому й належить будинок.

Кнайпа “Пошта на Друкарській”

вул. Друкарська, 3
На вулиці Друкарській працює незвичайна пошта. Заклад “Пошта на Друкарській” – концептуальна кав’ярня-музей холдингу Фест. На “Пошті” можна не тільки випити кави із смачним пирогом (з курмою, яблуками, лососем, грибами), а й відправити ексклюзивну листівку рідним та друзям. Стіни кнайпи прикрашені оригінальними листівками із зображенням давнього Льовова (копії раритетних дорогих колекційних листівок). Всього їх приблизно 4 тисячі, це найбільша колекція листівом із львівськими краєвидами. Найцінніша – Львів з місяцем. Є тут стародавні телефонні апарати, які можна покрутити за спеціальну корбу, друкарська машинка, на якій замість літер коди, поштова скринька, яка висить дороги дригом. Над барною стійкою – люстри у вигляді бандеролей, у “бандеролях клієнтам приносять рахунки. Столи і шафи у кнайпі нагадують ті, що раніше були на львівській пошті. Є тут раритетна вага, на якій колись важили листи, старовинний сургуч, поштовий ріжок. На “Пошті” Вам запропонують зробити власну листівку, проце триватиме 5 хв. і ви зможете здивувати всіх, надіславши вашу авторську листівку.

Published by admin