Заклад розмістився у кам’яниці з багатою історією, збудованій в 1768 – 1773 рр. Петром Полейовським. Привертає увагу декор фасаду, виконані у 1850 році алегоричні фігури Марса та Венери, маскарони та інші декоративні елементи, належать авторству Павла Ойтеле.

Кам’яниця зводилась протягом 1900-1901 років на замовлення домовласника Юзефа Ерліха архітектором Каролєм Боубліком, чехом за походженням. Але справжню славу класицистичній, імпозантній будівлі приносить кав’ярня “на американській манер”, що діяла на другому поверсі, та мала неабияку популярність у Львові.

Першу львівську кав’ярню відкрив 1829-го підприємець Карл Гартман. Магістрат погодився на це за умови, що той власним коштом збудує поряд гауптвахту. Отож бізнесмен отримав ділянку в самому центрі міста, а місто — будівлю для арештованих вояків. І відвідувачі локалю — так у Галичині називали кав’ярні й ресторани — за горнятком кави мали змогу помилуватися муштрою солдатів-штрафників.

«Авеню»

У 1909 році архітектор Карл Майредер зводить помпезний будинок на площі Марійській, 6/7 (на розі нинішніх проспекту Свободи та Коперника), від часу його побудови у партері будівлі, що мала сполучення із відомим пасажем Міколяша. Тут функціонував один з найпопулярніших кінотеатрів Львова «Авеню», поруч працювала кав’ярня з такою ж назвою.

На Площі Ринок, 5 з кінця  XIX ст. і до середини XX ст існувала ресторація єврея Самуїла Райха. Там збиралась різна інтелігенція, громадські діячі, а також учні гімназій. І. Франко, М. Яцків, В. Стефаник та багато інших відомих письменників були постійними клієнтами каварні.