Історія побудови цього храму ось вже п’ять століть оповита міфами та легендами. Єзуїти… Їхній розум, освіченість і багатство, як і хитрість та підступність, стали легендою. Будівництво костелу зіткнулося зі значними труднощами не тільки через те, що землі церкви податком не обкладалися, а земля у Львові тоді була дуже дорогою і це виходив прямий збиток.

Успенська церква розташована за адресою вул. Руська, 5. Ансамбль складають дзвіниця Корнякта, капличка Трьох Святителів та церква Успіння Пресвятої Богородиці, збудовані на місці первісної церкви з 1461 р. Вежа висотою 65,8 м має назву свого фундатора, одного з найбагатших тогочасних купців Констянтина Корнякта. Вежа збудована в 1572-1578 рр. архітектором Петром Барбоном. На вежі – відомий львівський дзвін “Кирило” діаметром 120 см.

Найдавніша пам’ятка давньоруського Львова (вул. Б. Хмельницького, 28).

Монастир, як і близька до нього церква св. Миколая, належали до найстаріших храмів міста. За легендою в монастирі зберігався образ Богородиці, який євангеліст Лука намалював на кипарисовій дошці. Образ імператор Костянтин переніс до своєї столиці з Константинополя разом з посагом візантійської цесарівни Анни він потрапив до Києва.

У Львові лише Латинський собор зберіг майже незмінними свої пропорції протягом більш як семивікової історії міста. Мабуть, не було ні однієї важливої події в історії міста, краю, яка б оминула його.