пр. Свободи,12
Телефон: (032) 272-20-21
Факс: (032) 227-29-45
Графік роботи 09.00 – 24.00
“Віденська кав‘ярня” пропонує своїм відвідувачам страви австро-угорської кухні. Відвідувачі закладу можуть обрати для себе один із залів: ресторан, літній ресторан, кав’ярня, пивний зал.
У той час, як інші кнайпи збирали в себе публіку, що належала до якогось одного фаху, “Віденська” була закладом усіх фахів — від столярів до акторів.
Вона була чимось більшим, ніж просто каварнею, вона була поняттям географічним, вважаючись центральним пунктом міста, серцем Львова. Від тих давніх часів, коли ві Львові існували тільки дві трамвайні лінії: Двірець — Личаків та Вали — Стрийський парк, вузловою станцією завше зупинка “Каварня Віденська”, чи просто “Кав’ярня”.
Тривалий час то був репрезентаційний заклад, у якому збиралася еліта міста — світ політичний, науковий, юристи і фінансисти, викладачі університету, актори. Вона бере свій початок з 1829 р., коли купець Карл Гартман на майданчику поміж шпиталем і костелом та давньою міською воскобійнею збудував кам’яницю. Каварня на Гетьманській, 14 хутко завоювала популярнісю.
У середині XIX сторіччя родинну справу очолила жінка засновника – Климентина Гартман, після неї власницею була її донька Ірена Рюстель. Після 1870 року “Віденська кав’ярня” куплено родиною Зібер. Незабаром пані Зіберова відкриває у кав’ярні буфет, тут продавали рогалики та ромові тістечка власного виробництва, слава про які поширилась далеко за межі Львова…
Коли в 1902 р. “Віденська” перейшла у власність Штадтміллєра і Чуджака, настала суттєва модернізація закладу. Головний вхід, який досі містився всередині будинку а боку вул. Гетьманської, пересунуто на ріг вулиці Кілінського. З першого залу перенесли білярд до залу з боку площі Святого духа, каварня отримала новий інтер’єр в стилі сецесії і нові меблі з декоративними панно Ф. Зайховського та Ю. Крупського. І що найважливіше — збудовано на площі Святого Духа криту терасу.
Із закінченням 1918 року найстаріша кав’ярня ледве не втратила історичної назви – патріоти намагались знищити всі згадки про минуле під владою Австро-Угорщини… На захист став історик Чоловський, відомий захисник львівських традицій…
Відвідувачами “Віденки” були найвідоміші львів’яни – Михайло Грушевський, генерал Тарнавський, Станіслав Людкевич, Володимир Гнатюк, Іван Франко… Також зустрічі тут призначали міські урядовці.
Нині тут функціонують ще й ресторан, літній майданчик, тераса, більярд. Персонал розповідає, що це єдиний подібний заклад, де подають каву подвійної заправки — 15 грамів. Також популярні кава з лікером, з віскі, з корицею, з жовтком. Однією з елітних є «Blue mountain». Кавові зерна арабіки для цього напою збирають один раз у рік на острові Ямайка. Гордість «Віденської» — бронзова скульптура бравого вояка Швейка, котрий сидить у кріслі, в одній руці тримаючи люльку, а в іншій — горня кави.

За матеріалами книги Ю.Винничука “Кнайпи Львова”

Published by admin