Власник легендарної кнайпи «Атлас» на площі Ринок був також знаменитим виробником горілки. Славу бальзаму, який помагав на шлунок, дістала фірмова настоянка “атлясівка”. Славилися також «ожинівка» з неймовірним ароматом, «порічняк» — настій на порічках, «горіхівка», «ялівцівка», «вишняк» з вишень, настояних на ромі.
В залежності, хто скільки собі замовляв, приїжджала батарея розставлених на таці напоїв, які були спеціальністю «Атласу». На таці були виставлені келишки з найріжнішими горілками: чистою, англійською, горобинівкою, старкою, вишнівкою, «немовдою», деренівкою.
На вулиці Академічній була кнайпа Софії Теличкової, до якої вчащали урядники сусідніх банків. Цьоця Теличкова була винахідником «сніданку за заготівку». За одного золотого можна було отримати: канапку, келишок горілки, літератку пива і каву-еспресо.
Кнайпа Зигфріда Кребса, що містилася на розі вулиць Баторія і Кубалі, уславилася тим, що мала розкішний асортимент напоїв, серед яких були горілки, араки, роми, розоліси, при чому чимало з них власного виробництва. Особливо вишуканим трунком був крупник «Гетьманський» на меду та чудова «кунтушівка», міць якої символізував малюнок на наліпці — шляхтич у кунтуші завиграшки роздирає голими руками пащеку лева.

За матеріалами книги Ю.Винничука “Таємниці львівської горілки”

Published by admin