Кавовий крем з вафлями
Беруть чотири яйця і відділяють білки від жовтків. Жовтки змішують з чотирма ложками цукру і добре збивають.
Додають чотири горнятка міцної кави. Окремо збивають білки і потім обережно змішують обидві суміші. Поділяють на порції і кожну з них прикрашають вафлями.


Кавовий крем-желе
Добре розтирають шість столових ложок цукру з шістьма яєчними жовтками і додають три склянки дуже міцної кави з молоком. Ставлять суміш на слабкий вогонь і підігрівають, не доводячи до кипіння. Коли
суміш достатньо загусне, її знімають з вогню, додають 5-10 г розпущеного в невеликій кількості води желатину і перемішують до повного охолодження. Крем розливають по невеликих горнятках і ставлять у холодне місце. Перед поданням до столу кожну порцію можна прикрасити збитими вершками з цукром.


Крем-желе з помаранчами

Змішують 250 г вершків, дві столові ложки молока і три столові ложки цукру. Суміш збивають до густого стану. Потім нарізають маленькими шматочками 100 г зацукрованої шкірки помаранча. Близько 5 г желатину, розчиненого у невеликій кількості води, вливають у горнятко дуже міцної кави і все це змішують з попередньою сумішшю. Крем розливають у нсвсликі індивідуальні форми і охолоджують близько години.


Кавова манна каша

Кип’ятять 0,5 л молока, додають туди дві чайні ложки розчинної кави і насипають потроху п’ять столових ло- кок манної крупи. Добре перемішують, варять 8-10 хв. Знімають з вогню, додають три столові ложки цукрової пудри. Кашу подають до столу холодною.
Замість розчинної кави можна використати міцну натуральну каву, зменшуючи при цьому відповідно кількість молока.


Кавові тістечка з манної крупи

Готують манну кашу. Після цього додають до каші три яєчних жовтки і дуже добре перемішують. Збивають три білки до одержання густої піни і обережно приєднують до попередньої суміші. Масу викладають на тарілку або поділяють на окремі порції.


Кавовий рис

Добре промивають 225 г рису і варять його у киплячій воді близько З хв. Одночасно кип’ятять 0,75 л молока. Воду, в якій варили рис, зливають, а сам рис засипають у кипляче молоко і повільно варять приблизно 10 хв. Знімають з вогню, додають 18 грудочок цукру і дві столові ложки розчинної кави, добре перемішують. Потім кладуть у масу два яєчних жовтки і злегка підігрівають на вогні, не даючи, однак, закипіти.
До столу рис подається холодним, можна прикрасити його збитими вершками. За бажанням розчинна кава замінюється склянкою дуже міцної натуральної кави, при цьому відповідно зменшується кількість молока.


Кавове суфле
Десять столових ложок масла кладуть у ринку і розтоплюють. Додають вісім повних ложок муки і суміш продовжують нагрівати, помішуючи дерев’яною ложкою. Через кілька хвилин знімають з вогню, додають трохи холодного молока і пучку солі. Все це пемішують, доки суміш не загусне, а тоді посудину знову ставлять на 2 хвилини на вогонь. Потім додають одну столову ложку кавового екстракту (або розчину каву у необхідній пропорції) і шість столових ложок цукрової пудри. Беруть п’ять яєць, відділяють білки від жовтків. Жовтки додають до раніше приготованої суміші і добре збивають. Окремо збивають білки і обережно додають до всієї суміші.
Маслом намазують форму чи кілька невеликих форм і, наповнивши їх до половини сумішшю, ставлять у достатньо гарячу піч. До столу подають відразу ж після приготування.


Кавовий пудинг
Беруть 100 г вершкового масла і, розтопивши його на вогні, додають 200 г злегка підсмаженої муки. Безперервно перемішуючи, заливають 0,5 л киплячого молока.
Суміш кип’ятять, а потім, злегка охолодивши, додають 20 г меленої кави, 150 г цукру і вісім жовтків.
Окремо збивають вісім білків разом з 50 г цукру та ваніліном і обережно змішують з першою масою. Приготованим тістом на 1/2 заввишки заповнюють змазану маслом форму для пудингу. Форму ставлять у ринку з киплячою водою.
До столу пудинг подається з підливою, приготованою так. Добре перемішують 100 г цукру, два яєчних жовтки, 30 г муки, 100 г холодного молока і трохи ваніліну, 1/2 склянки молока і 1 /2 склянки міцної чорної кави ставлять на вогонь і, безперервно помішуючи, додають першу масу. Дають закипіти і, знявши з вогню, обережно змішують з піною попередньо збитих двох яєчних білків.


Горіхові шматочки до кави
Беруть 120 г цукру, п’ять жовтків, 1/2 пачки ванільного цукру Перемішують близько півгодини до одержання пінявої маси. Продовжуючи перемішувати, додають дві столові ложки міцної кави, 100 г січених грецьких горіхів, дві столові ложки товчених сухарів і 1/2 пачки порошку для печива. Окремо збивають п’ять білків і додають до першої маси. Суміш викладають у змащену маслом і присипану мукою довгу форму. Ставлять у гарячу піч і випікають до появи рум’яної шкірочки. Готовий батон розрізають на тонкі шматочки і посипають ванільним цукром.


Здобні рогалики до кави
У кількох ложках молока розводять 15г дріжджів, додають 70 г цукру.

Опару змішують з 200 г муки, 70 г вершкового масла і одним яйцем. Вимішують тісто і ставлять у тепле місце. Коли тісто підійде, скачують з нього в палички товщиною в палець, сплітають по дві у джгутики і згортають у ріжки, кільця тощо. Укладають на зманий маслом лист. Поверхню ріжків змазують жовтком і посипають горіхами.


Кавовий торт
Збивають п’ять білків, 1/2 склянки дуже міцної кави варять з 280 г цукру до одержання густої маси. Піну білків змішують з гарячою кавою, енергійно збиваючи. Додають п’ять жовтків і 170 г муки, добре перемішують і заливають у форму для випікання тортів, попередньо змазавши її маслом і посипавши мукою. Випікають при середній температурі печі.
Остиглий торт розрізають по горизонталі на кілька шарів, начинюють англійським кавовим кремом, рецепт якого наведено вище, і ним же глазурують.


Кавове морозиво
Чотири жовтки добре розтирають з 250 г цукру, доливають три склянки міцної кави з молоком і ставлять на вогонь. Постійно перемішуючи, доводять до кипіння. Знімають з вогню і, продовжуючи помішувати, чекають, поки маса повністю охолоне. Виливають суміш у морозівницю і заморожують. Подаючи морозиво до столу, добре прикрасити його поверхню піною зі збитих вершків.

Published by admin